„Człowiek, który nie czyta dobrych książek, w niczym nie jest lepszy od tego, który w ogóle nie umie czytać”.
Mark Twain

Biblioteka szkolna zaprasza w dniach

  • poniedziałek godz. 900 – 1500.
    • wtorek godz. 900 – 1500.
    • piątek godz. 830 – 1130.

Biblioteka szkolna to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książki, to również miejce, gdzie można odpocząć, wyciszyć się, zrelaksować. Mamy tu też… super kredki, farby, mazaki, kolorowe kartony. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby lubiące klimat biblioteki, chcące w sposób twórczy spedzać czas, kreatywne.

Dlaczego warto czytać?

Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w książce Kelly Gallaghera pt. „Jak zachęcać do czytania”. Kelly Gallagher, amerykański nauczyciel, prowadzący z sukcesem warszty „Jak zachęcać uczniów do czytania”.

Kilka ciekawych fragmentów z powyższej książki:

„Jeśli nie używamy własnych mięśni, stają się słabe. Pojawia się wiele badań wskazujących na to, że to samo odnosi się do mózgu. Jeśli go nie używamy, ryzykujemy utratę jego sprawności, czytanie zaś to jedno z najlepszych ćwiczeń pozwalających utrzymywać mózg w dobrej formie”.

„Umiejętność czytania w najbliższej przyszłości będzie coraz ważniejsza. Dostępna ludziom ilość informacji podwaja się co pół roku, a w ciągu ostatnich czterystu tygodni na całym świecie podłączono pięćset milionów komputerów. Żyjemy na początku epoki informacji i niewprawni czytelnicy pozostaną z tyłu”.

„Badacze odkryli, że uczniowie, którzy osiągają dobre wyniki nauczania, czytają średnio  dziewięćdziesiąt minut dziennie”.

„Eksperyment przeprowadzony wśród uczniów udowodnił, że wszyscy uczniowie lubią czytać, tylko niektórzy jeszcze tego nie wiedzą”.

„Nie możesz stać się czytelnikiem bez dobrych książek”.

„Podczas lektury najbardziej interesują nas ludzkie konflikty. (Przypomnij sobie film lub książkę, które cię znudziły. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zidentyfikowałeś się z przedstawionym w nich konfliktem). Rozważania dotyczące tych zatargów zmuszają nas do myślenia i do rozważania własnego położenia, a także kształtują nasz rozwój moralny jako istot ludzkich”.

Kliknij tu, aby zobaczyć projekty realizowane przez bibliotekę.

Print Friendly, PDF & Email