10 września odwiedził  naszą szkołę  Pan dr Tomasz Samojlik – polski biolog, pracownik Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży,  twórca komiksów i w ramach projektu  „Zaakceptuj żubra” w klasie I liceum odbyły się zajęcia edukacyjne.Projekt realizuje Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Pierwszego dnia, w poniedziałek, zgłębiliśmy swoją wiedzę na temat historii żubrów oraz Puszczy Białowieskiej, po czym przystąpiliśmy do tworzenia własnej historii i ,zarysu naszej opowieści, która miała powstać na następnych zajęciach. W piątek udało nam się zrealizować powstałe pomysły w formie niezwykle ciekawego komiksu o zmutowanych przez toksyczne opady żubrach, legendzie lodowca i armii walecznych babć. Zajęcia z Panem Samojlikiem bardzo nam się podobały, a przy pracy z komiksem bawiliśmy  się świetnie.

Natalia Prokopiuk

Klasa I LO

 

Print Friendly, PDF & Email