Dzięki Fabryce Mebli “Forte” S.A nasza szkoła przystąpiła do Programu Inicjatyw Pracowniczych FORMY – FABRYKA INICJATYW EDYCJA 2017 i realizowała projekt: Laboratorium Smaku – jedyne w Polaku.

Laboratorium Smaku  to zagospodarowanie pomieszczenia stołówki szkolnej, wyposażenie jej w nowoczesne meble i sprzęt  tj. czajnik elektryczny czy mikrofalówka i udostępnienie uczniom do użytkowania.

Udało się!!! Od miesiąca nasi uczniowie mogą cieszyć się odnowioną , funkcjonalną i dostępną dla wszystkich stołówką. Młodzież ma miejsce, aby przygotować sobie herbatę, odgrzać jedzenie i spożywać posiłki. Jest to miejsce przyjazne również uczniom niepełnosprawnym, którzy uczęszczają do naszej szkoły, gdyż sprzyja integracji z rówieśnikami.

W ramach realizacji projektu z funduszy szkoły zostały odnowione i pomalowane  ściany stołówki, wymieniono też podłogę i oświetlenie.

Fabryka “Forte” ufundowała nowoczesne meble kuchenne i stoliki. Liderem projektu był pracownik fabryki Pani Katarzyna Czurak, dzięki której udało się dobrać odpowiednie i pasujące do naszej stołówki meble.

Radość naszych uczniów to m.in. zapach prażonego popcornu, który zachęcał innych do użytkowania dostępnej na stołówce mikrofalówki. Wreszcie jest to miejsce, w którym chce się pobyć trochę dłużej niż tylko podczas obiadowej przerwy.

Print Friendly, PDF & Email