W czwartek 7 czerwca 2018 r. klasy I i  II LO oraz uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli w trzydniowym biwaku do Augustowa, zorganizowanym przez Pana Bogdana Nowickiego –  wychowawcę klasy II LO. Celem wyjazdu był wypoczynek oraz zwiedzenie miasta Augustów.

Zaraz po przyjeździe na miejsce z wielką ciekawością udaliśmy się do przydzielonych nam domków w ośrodku wypoczynkowym „Skowronek”. Następnie mogliśmy udać się na relaks przy jeziorze, pograć w siatkówkę lub koszykówkę oraz udać się na plac zabaw.  Osoby chętne mogły skorzystać z kajaków oraz rowerków wodnych lub pod okiem Pani Justyny Wasyluk i Pana Sławomira Dębowskiego popływać w Jeziorze Sajno. Po tym aktywnym popołudniu przyszedł czas na ognisko.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Augustów. Z wielką przyjemnością poznawaliśmy jego panoramę, niektóre zabytki oraz kupowaliśmy pamiątki. Pod wieczór rozegraliśmy mecz siatkówki z osobami spędzającymi czas w ośrodku.

Z wielkim smutkiem pakowaliśmy się i żegnaliśmy się z pięknym widokiem jeziora. Droga powrotna do domu minęła nam bardzo szybko i zadowoleni z odpoczynku wróciliśmy szczęśliwie do Hajnówki.

Weronika Piwowarczyk  III gimnazjum

Print Friendly, PDF & Email