5 czerwca Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce zorganizowało VII Przedszkolny Bieg Po Zdrowie. W związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę obowiązywał strój biało-czerwony, a bieg odbył się pod hasłem „Bieg Wolności i Radości”. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich przedszkoli, podopieczni z Warsztatu Terapii Zajęciowej, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, rodzice oraz przedstawiciele różnych instytucji. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Przedszkola – pani Małgorzata Saadoon oraz Burmistrz Miasta Hajnówka – Jerzy Sirak uroczyście rozpoczęli imprezę. Po rozgrzewce, którą poprowadził p. Roman Wnuczko, grupy startowały do Amfiteatru. Pamiątkowy medal, który otrzymał każdy uczestnik biegu nie był jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów. Rozpoczął się piknik z kiełbaskami i bigosem oraz zabawami dla najmłodszych, które prowadzili uczniowie z naszego wolontariatu. Puszczaniem baniek mydlanych zajął się Robert Ostaszewski, malowaniem twarzy Jula Zinczuk, Sylwia Kondratiuk oraz Weronika Piwowarczyk, kolorowankami Sylwia Kudlewska, malowaniem flagi  Liwia Skalska, chustą animacyjną Jakub Podłaszczyk i Martyna Gierasimiuk. Dzieci bardzo chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych dla nich zabawach, a nasi wolontariusze wzorowo wywiązali się z powierzonych im zadań. Impreza zakończyła się podziękowaniami, które otrzymały również p. Iwona Młodzianowska i p. Małgorzata Sadowska. Gratulujemy organizatorom pomysłu i polecamy się w przyszłości.

  • mde
  • dav
  • dav
  • dav
  • sdr
  • dav
Print Friendly, PDF & Email