„Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro”. Są to słowa Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej uratowała 2500 żydowskich dzieci. „Wierzę, że są rzeczy piękne i brzydkie, dobre i złe, szlachetne i podłe. I biada takim strukturom, w których te granice zostaną zatarte w imię czegokolwiek” – autorem tego stwierdzenia jest Zbigniew Herbert, uznawany za jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX w. Złote myśli, sformułowane przez wybitnych Polaków, polskich patriotów, wybitnych mężów stanu, zdjęcia i inne informacje prezentują gazetki przygotowane przez bibliotekę szkolną, która w ten sposób włącza się w obchody wydarzeń, które w 2018 rok będą, dzięki uchwale Sejmu RP, szczególnie upamiętniane: Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Rok Praw kobiet, Rok Zbigniewa Herberta oraz Rok Ireny Sendlerowej. Serdecznie zapraszamy!

Print Friendly, PDF & Email