W dniu 28 maja  naszą szkołę odwiedził pies  Aslan – rasy Chesapeake bay retriever wraz ze swoim przewodnikiem.  Była to akcja profilaktyczno–prewencyjna mająca na celu wykrywanie substancji zabronionych wśród młodzieży w środowisku szkolnym.

Pies i przewodnik reprezentują fundację „Pro Familia Mea”, która opracowała Projekt „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo”. Głównym celem autorskiego Projektu Fundacji jest zwalczanie dystrybucji narkotyków i dopalaczy wśród dzieci i młodzieży. Do osiągnięcia tego celu Fundacja wykorzystuje specjalnie wyselekcjonowane i wyszkolone psy wykrywające zapach substancji psychoaktywnych.

Mamy nadzieję, że ich wizyty pomogą naszej Szkole w realnym oddziaływaniu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na jej terenie i w pobliżu.

Pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email