W czwartek, 23 maja bieżącego roku, wyruszyliśmy wraz z opiekunami Panią Haliną Chilimoniuk i Panią Grażyną Kuzyką na wycieczkę do Białowieży na zajęcia warsztatowe„ Zaakceptuj żubra ”w ramach projektu ” Puszcza i Ludzie” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, gdzie czekał na nas pracownik Białowieskiego Parku Narodowego pan Marek Świć oraz przemili Pracownicy Ośrodka. Zaproszono nas na trzygodzinny wykład o żubrach, podczas którego aktywnie braliśmy udział w powierzonych nam zadaniach i notowaliśmy najważniejsze informacje. Zostaną one wykorzystane na kolejnych spotkaniach już w następnym roku szkolnym .Podczas przerw mogliśmy skorzystać z pysznego poczęstunku. Zadowoleni i pełni nowej wiedzy autokarem wyruszyliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubra, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć od wewnątrz nowy budynek przy Rezerwacie .Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków edukacyjnych w Polsce. Zostanie otwarty 15 czerwca i przez najbliższe 5 lat będzie można bezpłatnie korzystać z wszystkich urządzeń, ćwiczyć anatomię i biologię żubra . Nowoczesne atrakcje bardzo przykuły uwagę uczniów naszego Gimnazjum. Następnie na terenie Rezerwatu Pokazowego obserwowaliśmy m.in. żubry, sarny, wilki, żubronie. Dzięki Panu przewodnikowi dowiedzieliśmy się jak przebiega rozwój poroży jelenia. Po krótkiej wędrówce wróciliśmy do autokaru, którym zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji i wrażeń wróciliśmy do Hajnówki.

Zuzanna Artemiuk i Gabriela Chraboł, kl. III gimnazjum

Fot. Halina Chilimoniuk

Print Friendly, PDF & Email