Dnia 23.03 w naszej szkole została zorganizowana przez klasę IIa , sesja popularnonaukowa pt. ,,Kultura Wschodu”. Na początku w ramach części edukacyjnej uczniowie wysłuchali czterech wykładów o krajach bliskiego wschodu: Chinach (prowadzący: Wojciech Lasota), Indiach ( prowadząca: Aleksandra Wróbel), Japonii ( prowadząca: Olga Owerczuk) oraz Korei ( prowadząca: Gabriela Potentas) .

Pod koniec każdego wykładu były organizowane quizy ze słodkimi nagrodami. Prezenterzy reprezentowali swój kraj charakterystycznym dla niego strojem. Po części edukacyjnej przyszedł czas na odrobinę wytchnienia i zabawy. Jedną z atrakcji, były tradycyjne potrawy tj.  sushi, sajgonki i samosy.  Zostały one przygotowane przez uczennice z klasy II (Karolinę Sierocką,  Melanię Skalską oraz Aleksandrę Wróbel). Cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno uczniów jak i nauczycieli, a potrawy znikały ze stołów lepiej niż   świeże bułeczki, co przyprawiło nas o niemałe zdziwienie i zadowolenie z umiejętności kulinarnych. Nasi kucharze mieli możliwość przygotować swoje dzieła kulinarne dzięki wsparciu ze strony sieci sklepów PSS Społem.

Drugą z wielu atrakcji było karaoke. Pamiętając, ze “śpiewać każdy może…. “,uczniowie wybierali piosenki i prezentowali swoje umiejętności wokalne. W szczególności udany był debiut Oskara Charytoniuka z klasy II , który świetnie poradził sobie z hitem sezonu “Miłość w Zakopanem” oraz z wieloma innymi przebojami. Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele, co zintegrowało nas jeszcze bardziej. Można było także pograć w gry planszowe, potańczyć na macie do tańczenia, wziąć udział w turnieju Osu!.

Ostatnią atrakcją dnia były zabawy sportowe zorganizowane na sali gimnastycznej. Uczniowie brali udział w biegu ze związanymi nogami, w którym zwyciężyły dziewczyny z klasy Ia lic Julia Zińczuk i Sylwia Kondratiuk, japońskiej zabawie z karteczkami oraz innej charakterystycznej dla japońskich dni sportu – kawalerii. Zwycięzcami tej ostatniej była drużyna z gimnazjum w składzie: Kacper Kozłowski, Krystian Dutkowski, Jakub Podłaszczyk i Dawid Panasiuk.  Na samym końcu zostały ogłoszone wyniki turnieju w grę komputerową Osu!, którego laureatami byli Bartosz Stańczyk oraz Jan Nowicki. W nagrodę uczniowie otrzymywali słodycze z Japonii oraz herbaty podarowane przez Runo.

W ramach nagrody dla organizatorów, Park Wodny ufundował karnety dla całej klasy II liceum. Tego dnia Polak rozbrzmiał echem wielu kultur.

Ola Wróbel
Karolina Sierocka

Print Friendly, PDF & Email