20 marca 2018r  młodzież z klasy 3 gimnazjum wraz z opiekunami panią Grażyną Kuzyką i panią Elżbietą Mordań wyruszyła autokarem do Białowieży. Nasza wycieczka odbyła się w ramach projektu „Puszcza i Ludzie” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Pierwszym etapem wyjazdu były  warsztaty „Poznajemy Puszczę” w Białowieskim Ośrodku Kultury. Zajęcia odbywają się cyklicznie według pór roku. My uczestniczyliśmy w cyklu zima. Kolejnym etapem wbyły zajęcia terenowe, na których poznawaliśmy i obserwowaliśmy naturalne procesy zachodzące  w przyrodzie idąc kładką ”Żebra Żubra”. Tajniki Puszczy Białowieskiej z dużym zaangażowaniem i w bardzo interesujący sposób pokazywała pani Aneta Wiśniewska. Dzięki niej uczniowie znają różnicę miedzy śladem a tropem, poznali różne gatunki drzew, rozpoznali głos wydawany przez dzięcioła. Spoglądając na Puszczę Białowieską z innej perspektywy pełni wrażeń wróciliśmy do Hajnówki.

Print Friendly, PDF & Email