W ramach projektu edukacyjnego „Puszcza i ludzie” klasa II liceum, wyjechała na wycieczkę do Białowieży. O godzinie 8.00 wyruszyliśmy spod szkoły i po chwili znaleźliśmy się w Białowieskim Ośrodku Kultury. Pani Aneta poprowadziła bardzo interesujące zajęcia, w których aktywnie uczestniczyliśmy. Dostaliśmy ekwipunek i po części teoretycznej, udaliśmy się na spacer po parku. Mieliśmy okazję zobaczyć ślady i tropy zamieszkujących ten obszar zwierząt, oraz dowiedzieliśmy się cennych informacji  na temat białowieskiej flory zimą – jak się okazało jest to temat bardzo ciekawy i obszerny. Po dwugodzinnym spacerze, pani przewodnik oprowadziła nas po Muzeum Przyrodniczo – Leśnym, gdzie mogliśmy zbliżyć się nieco do przyrody tworzącej Puszczę Białowieską. Był to ostatni punkt naszego spotkania. Cyklicznie, będą odbywały się zajęcia tematyczne związanie ze zmiennością pór roku w pobliskiej Puszczy. Dziękujemy i liczymy na więcej.

Karolina Sierocka

Print Friendly, PDF & Email