Z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski 15 lutego 2018 roku (w dzień Święta Spotkania Pańskiego) w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej.

Przedstawiciele Bractwa Młodzieży Prawosławnej działającego przy Soborze Św. Trójcy w Hajnówce, uczący się w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego i w Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Hajnówce wyruszyli wczesnym rankiem, by już na godzinę 9.00 zdążyć na Boską Liturgię usłużoną w Katedrze Metropolitalnej Św. Marii Magdaleny w Warszawie.

Następnie został realizowany bogaty program obchodów. Poszczególne grupy w ramach projektu zwiedziły: Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Potem wszyscy spotkaliśmy na Hali Sportowej Reduta OSiR na Warszawskiej Woli, gdzie wspólnie bawiliśmy się przy występach mima Ireneusza Krosnego, grupy teatralnej ZaTopieni w Historii oraz koncertach zespołów: н’лемfolk, Dawid Szymczuk Band i Horpyna. Zaplanowane było również spotkanie z gościem specjalnym, którym okazał się być lider grupy Lemon – Igor Herbut, który niestety nie mógł przybyć osobiście, ale wysłał nagranie, w którym skierował do nas kilka gorących słów.
Wyjazd był dla nas ogromnym duchowym przeżyciem.

Natalia Waśko
Ks. Andrzej Busłowski

 

 

Print Friendly, PDF & Email