W mroźną niedziele, 14 stycznia, z Anią Justyńską z kl.III LO i Julką Zinczuk z klasy I LO wybrałyśmy się w podróż po Hajnówce. Naszym celem była pomoc noworodkom i zbieranie pieniędzy na zakup niezbędnego sprzętu do ich leczenia. Już od godziny 8:45 byłyśmy w plenerze, a ludzie wrzucali do naszej puszki, chociażby symboliczne kwoty. Spotkaliśmy najprzeróżniejsze osoby, które nas rozbawiały swoimi żartami, a także spędziłyśmy miły czas w trójkę.
W hajnowskim centrum WOŚP aktywnie działali również wolontariusze z naszego gimnazjum: Weronika Piwowarczyk, Martyna Gierasimiuk oraz Kuba Gierasimiuk z klasy III. Zajmowali się opieką nad dziećmi, sprzedawali pierniki oraz liczyli pieniądze zebrane przez wolontariuszy.
Pomaganie nie zawsze musi być niczym niepisany obowiązek – może także być po prostu przyjemnością. Myślę, że spełniliśmy naszą misję, a czas , który poświęciliśmy na WOŚP nie był czasem zmarnowanym.
Zachęcamy również do pomocy i branie udziału w różnych akcjach wolontariackich!
Marta Miszczuk kl.III LO

Print Friendly, PDF & Email