Coroczny koncert galowy  Hajnowskich Spotkań z Kolędą Prawosławną odbył się 14 stycznia w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury.

Jury  po wysłuchaniu 30 zespołów kolędniczych (ponad 550 uczestników) przyznało nagrody. W tym roku uczennica naszej szkoły Anna Sacharczuk z kl. III gimnazjum, wraz z chórem parafii prawosławnej p.w. Św. Trójcy w Hajnówce, którego jest członkiem  zdobyła  III miejsce.

Organizatorami Hajnowskich Spotkań z Kolędą Prawosławną są: Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej oraz  Stowarzyszenie ” Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej”. Współorganizatorzy to : Hajnowski Dom Kultury, Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy Parafii Św. Trójcy w Hajnówce.

W przesłuchaniach Spotkań wzięły udział zespoły – chóry dziecięce i młodzieżowe z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, Gminnych Ośrodków Kultury, Miejskich Domów Kultury oraz chóry parafialne z terenu powiatu hajnowskiego.

Gratulujemy.

Print Friendly, PDF & Email