Dnia 6 grudnia klasa 2 gimnazjum wyruszyła w naukowo mikołajkową podróż. Z reguły podczas wycieczki traci się lekcje lecz nie tym razem. Jadąc do Białegostoku, w busie odbyła się „lekcja muzyki„ ponieważ naszej podróży towarzyszyła puszczana z głośnika. Kolejna „lekcją” była fizyka- na lodowisku poznawaliśmy prawa fizyki podczas jazdy na łyżwach. Prawo grawitacji było nieubłagane. Nie wszyscy jednak skorzystali z tych zajęć. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia udaliśmy się do kina. Poczuliśmy magię świąt bowiem oglądaliśmy „List do M 3″ Film był ciekawy i pełen wstawek humorystycznych. W najciekawszych momentach cała sala wybuchała śmiechem. Po seansie naszym kolejnym celem był jumper park. Dzięki matematyce mogliśmy obliczyć trajektorie lotu podczas wykonywania salt. Najlepsza atrakcją była trampolina sportowa, na której nasze odbicia były o wiele wyższe. Gdy zmęczyliśmy się, udaliśmy się na lekcje techniki żywieniowej. Obliczaliśmy ilu kawałków pizzy i kalorii potrzebujemy aby się najeść. Na koniec odbyła się kolejna „lekcja muzyki”. Muzyce i zabawom nie było końca, a najgorszym momentem wycieczki było rozstanie się przed szkołą.


Dominik Topolski II gim.

Print Friendly, PDF & Email