15 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Hajnówce odbył się etap rejonowy XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia .
Naszą szkołę reprezentowali Dawid Kozar z klasy I LO oraz Elżbieta Bagińska z klasy III gimnazjum. Uzyskali oni najwięcej punktów w swoich kategoriach wiekowych na etapie szkolnym, który odbył się 16 listopada 2017 r. W etapie szkolnym udział wzięli uczniowie z klas gimnazjalnych oraz z I i II klasy liceum.
Dawid Kozar zajął I miejscena etapie rejonowym w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych i weźmie udział w etapie okręgowym . W ramach projektu 6 grudnia o godzinie 15:20 w  sali gimnastycznej  Dawid Kozar przeprowadził turniej międzyklasowy w piłce siatkowej. Sześcioosobowe drużyny z klas licealnych rozegrały mecze do dwóch wygranych setów. Najlepszą drużyną została reprezentacja klasy I a.
( Dawid Kozar, Julia Zińczuk, Gabriela Ciep, Sylwia Kondratiuk, Norbert Pawlenko, Robert Ostaszewski). Rozgrywki sędziował Pan Bogdan Nowicki. Wszyscy świetnie się bawili.

Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, udzielania pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

Elżbieta Bagińska zajęła na etapie rejonowym III miejsce wśród uczniów z gimnazjum.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.
Patronat honorowy nad XXVI edycją Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia objęły:
• Ministerstwo Edukacji Narodowej,
• Główny Inspektorat Sanitarny,
• Krajowe Centrum ds. AIDS,
• Instytut Żywności i Żywienia
• Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
• Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Serdeczne gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów.
Halina Chilimoniuk
opiekun Szkolnego Koła PCK

Print Friendly, PDF & Email