24 i 27 listopada klasa I liceum uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, realizowanego przez Klub Jagielloński. Projektowi patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach Akademii uczniowie wzięli udział w dwóch zajęciach warsztatowych: z zakresu polskiego systemu parlamentarnego i z zakresu systemu samorządowego.

Pierwszego dnia zajęć odbyła się gra parlamentarna „ Parlament 2.0” ,w czasie której uczniowie poznali na własnej skórze mechanizmy sprawowania władzy, wcielając się w role mediów i posłów, negocjując koalicje rządowe, pisząc ustawę budżetową oraz próbując utrzymać się przy władzy przez trzy kadencje.

Drugi dzień zajęć poświęcony był omówieniu kompetencji władz samorządowych, przeprowadzeniu symulacji pracy gminy oraz wybraniu i zaplanowaniu projektu społecznego, w którym weźmie udział klasa pierwsza. Spośród wszystkich projektów przesłanych z różnych szkół zostanie wyłoniony ten zwycięski – a klasa, która go stworzy zostanie nagrodzona dwudniową wycieczką.

  • dav
  • dav
  • dav
  • dav
  • dav

Print Friendly, PDF & Email