W ramach szkolnego wolontariatu przeprowadzili akcję zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska Ciapek . 2 listopada klasa 2 gimnazjum pod opieką wychowawcy udała się do schroniska. Ciapków nie odwiedziliśmy z pustymi rękoma, bowiem zanieśliśmy dla nich wcześniej zakupioną karmę. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez psy głośnym szczekaniem. Pracownicy oprowadzając nas po schronisku opowiadały nam o poszczególnych psach i ich losach. Gdy zobaczyliśmy wszystkie boksy mogliśmy obejrzeć wybiegi dla psów, na którym mogą się wybiegać.  Ostatnim etapem zwiedzania były psy po operacjach, w roli głównej z Dinem ulubieńcem internautów. Na koniec mogliśmy wyprowadzić psy na spacer, co sprawiło zarówno nam jak i zwierzętom powód do radości. Po wykonaniu kilku pamiątkowych zdjęć wróciliśmy do szkoły. Wizyta w schronisku uświadomiła nam ciężki los porzuconych psów, oraz zachęciła nas do pomocy w schronisku. Wolontariuszy jest niewielu a psów ponad 150. Myślę że po tej wycieczce będziemy bardziej uczuleni na los czworonogów, szczególnie teraz przed zimą.

Dominik Topolski 2 gim

 

Print Friendly, PDF & Email