3 października br. gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusza Pikusa oraz proboszcza Parafii Cyryla i Metodego w Hajnówce Zygmunta Bronickiego. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, pracownicy. Uroczystość rozpoczęła polonistka Marzanna Janik-Lipczyńska. W swym wystąpieniu skierowała do Księdza Biskupa min. słowa: „… Prosimy o Słowo, Przekaz, żeby wzmocnić naszego ducha i nasze człowieczeństwo, gdyż życie bez wartości i duchowości traci sens…”.

Następnie Krzysztof Krzycki, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Hajnówce cytując słowa papieża Franciszka „…Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie…” prosił o wskazówki na drogę ku dojrzałości mądrej, pozbawionej egoizmu, otwartej na innych ludzi.

I rzeczywiście, Ksiądz Biskup wygłosił słowa bardzo proste a zarazem mądre i ważne, podkreślając, iż sformułowane na podstawie wiedzy i doświadczenia, słowa, które wyrażały myśl, iż jedyną drogą do życia pełnego, godnego, wolnego od zniewolenia, jest naśladowanie Jezusa Chrystusa.

Kolejnym punktem spotkania były piosenki zaśpiewane przez Elżbietę Bagińską oraz recytacja wierszy Adama Mickiewicza, Franciszka Karpińskiego oraz Cypriana Kamila Norwida w wykonaniu Katarzyny Drużby oraz Magdy Szulc.

Zwieńczeniem uroczystości była rozmowa Księdza Biskupa z nauczycielami naszej szkoły, która odbyła się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to cenne dla całej społeczności szkolnej spotkanie.

Print Friendly, PDF & Email