Wakacje są po to, by można było w pełni cieszyć się dzieciństwem. Wakacyjne lenistwo pozwala dostrzec to, co nas otacza, czego w codziennej gonitwie nie dostrzegamy. Wspomnienia z wakacji pozostają na długo. Na pytanie czym są wakacje młodzież odpowiada: czas relaksu, lenistwa, czas na poznanie nowych ludzi, miejsc, smaków. Radość z podróżowania. To okres  najgrubszych, najlepszych imprez. To smak przygody. To zapach wilgotnej ziemi po deszczu, bułki drożdżowej z mlekiem u babci, skoszonej łąki. Zapach owoców zrywanych bezpośrednio z drzewa. To brzęczenie pszczół w kwiatach. To okres wylegiwania się na piasku i całodziennych zabaw nad wodą. Biwaków pod namiotem i rozmów przy ognisku do świtu. Z wakacji wracamy wypoczęci z ambitnymi planami na nowy rok szkolny. I marząc myślimy o następnych.!!!

Roman Wnuczko

Print Friendly, PDF & Email