W poniedziałek 19 czerwca 2017 r. klasa I LO oraz uczniowie klas II i III gimnazjum wybrali się na trzydniowy biwak do Augustowa. Został on zorganizowany przez pana Bogdana Nowickiego –  wychowawcę klasy I LO. Celem wyjazdu był aktywny wypoczynek oraz zwiedzenie miasta Augustów.

Zaraz po przyjeździe z wielką ciekawością udaliśmy się do przydzielonych nam domków w ośrodku wypoczynkowym „Skowronek”. Po rozpakowaniu się mieliśmy czas wolny. Mogliśmy pospacerować po ośrodku, pograć w siatkówkę lub koszykówkę oraz udać się na plac zabaw. O godz. 15 był pyszny obiad, po którym mieliśmy chwilę wolnego czasu. Następnie razem z panem Bogdanem osoby chętne mogły skorzystać z kajaków lub pod okiem pani Justyny Wasyluk i pana Sławomira Dębowskiego popływać w Jeziorze Sajno. Po tym aktywnym popołudniu nauczyciele zorganizowali nam ognisko.

Następnego dnia o godz. 10 wyjechaliśmy z ośrodka do Augustowa. Spędziliśmy w mieście 3 godziny. W tym czasie poznawaliśmy jego panoramę, niektóre zabytki oraz kupowaliśmy pamiątki. Po powrocie mieliśmy czas wolny, a następnie obiad. W ten dzień oprócz pływania kajakami mogliśmy również skorzystać z rowerów wodnych. Między uczniami naszej szkoły a uczniami z Augustowa rozegrał się mecz siatkówki. Augustowianie po przegranej zapowiedzieli nam rewanż na następny dzień. W tym dniu również było zorganizowane ognisko.

W środę byliśmy zmuszeni do pakowania się i żegnania z pięknym widokiem jeziora, gdyż był to dzień odjazdu. Wygraliśmy rewanżowy mecz z uczniami innej szkoły. Po obiedzie odjechaliśmy z ośrodka. Droga powrotna minęła nam bardzo szybko.

Zadowoleni z odpoczynku wróciliśmy szczęśliwie do Hajnówki.

Elżbieta Bagińska II gimnazjum

Print Friendly, PDF & Email