W dniach 5 – 6 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka na Litwę. Wzięli w niej udział uczniowie Gimnazjum nr 4 , uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  i tegoroczni maturzyści z naszej szkoły. Naszymi opiekunkami były: pani Alina Pietraszek, pani Małgorzata  Leszczyńska i pani Elżbieta Mordań.

Pierwszego dnia zebraliśmy się obok naszej szkoły i wyruszyliśmy na wycieczkę o godzinie 6.00. W Wilnie byliśmy mniej więcej o godzinie 13.00. Wspólnie z panią Anią – przewodniczką zwiedziliśmy m.in. cmentarz na Rossie, gdzie znajduje się grób matki Józefa Piłsudskiego i złożone w urnie serce Marszałka,  Kościół św. Piotra i Pawła, Górę Trzykrzyską – z której podziwialiśmy panoramę Wilna. Potem słynna Ostra Brama i Kaplica Matki Bożej Miłosierdzia, Kościół Ducha Świętego. Spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego Miasta. Następnie pojechaliśmy na obiadokolację, a stamtąd udaliśmy się do naszego hotelu. Wieczorem wszyscy  poszliśmy na krótki spacer , a  powrocie do hotelu mieliśmy czas wolny. Noc była bardzo krótka.

Drugiego dnia musieliśmy wstać na śniadanie –mieliśmy do dyspozycji szwedzki stół, ale niektórzy, niestety, zaspali i ominęło ich pyszne śniadanie. Wyruszyliśmy w dalszą podróż o godzinie 9.00. Tego dnia zobaczyliśmy  w Wilnie m.in. Katedrę pw. św. Stanisława i Władysława, Pałac Prezydencki, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Uniwersytet Wileński, dom Juliusza Słowackiego, dom i pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedziliśmy Muzeum Adama Mickiewicza i mieliśmy okazję poczuć się przez chwilę studentami Uniwersytetu Wileńskiego.

Później pojechaliśmy do Trok. Tam przeszliśmy uliczką Karaimów do jeziora Galwe, a potem poszliśmy zwiedzać Zamek na wyspie. Tam mogliśmy zobaczyć różne komnaty i wysłuchać ciekawych opowiadań o każdej z nich. Gdy wyszliśmy z zamku, już czekał na nas prom, którym pływaliśmy po jeziorze. Potem obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Hajnówki.

Bardzo podobała nam się wycieczka, ale żałujemy, że tak krótko trwała. Z chęcią wyruszylibyśmy jeszcze raz w taką podróż.

Print Friendly, PDF & Email