W dniu 5 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyła się wizyta  Przewodnika z psem z   Fundacji „ Pro Familia Mea”. Boy energiczny owczarek belgijski, który odwiedził naszą szkołę miał bardzo poważne zadanie szukanie ,narkotyków i dopalaczy.

Kontroli poddane zostały szatnia uczniów gimnazjum, toaleta męska uczniów oraz 2  klasy . Chodz uczniowie i nauczyciele byli bardzo zaskoczeni taką akcją profilaktyczną wizyta psa w szkole wywołała pozytywne emocje a co najważniejsze pies we wskazanych miejscach nic nie znalazł, choć bardzo się starał.

O tym że  Boy jest profesjonalistą w szukaniu narkotyków przekonała się pedagog szkolna  bo to w jej gabinecie Przewodnik ukrył narkotyki by pies miał poczucie sukcesu i zasłużoną nagrodę w postaci zabawy piłeczką za swoja ciężką pracę.

 

BOY (owczarek belgijski malin ols, rok) – pracuje w projekcie „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo”. Przez prawie jedenaście miesięcy uczył się wykrywać zapach narkotyków i dopalaczy, Boy to radosny psiak, który nie może usiedzieć na miejscu. To sprawia, że świetnie sprawdza się w pracy gdzie jest niesamowicie ruchliwy, ale też nic nie ujdzie jego uwadze.

Print Friendly, PDF & Email