,,Jak daleko psu do wilka?”-drugie spotkanie

     24.03.2017 roku już po raz drugi 10 uczniów klasy  II gimnazjum naszej szkoły brało udział w projekcie o nazwie: Uniwersytet Młodego Odkrywcy, który prowadzony jest w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży.

     Tematem przewodnim były różnice fenotypowe między wilkiem i psem. Po ciekawych wykładach na których dowiedzieliśmy się o cechach anatomicznych i morfologicznych psów i wilków mieliśmy warsztaty na których nauczyliśmy się wykonywać  pomiary ciała i sposoby określania cech fenotypowych wilków. Dzięki zdobytej teorii i wykonanej praktyce będziemy mogli dokonać pomiarów i opisów własnych psów.

     Naszym zdaniem świetnie spędziliśmy dzień i dowiedzieliśmy się nowych rzeczy o psie i wilku-głównych bohaterów naszych spotkań. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, które odbędzie się w kwietniu.

     

                                                                                     Krystian Dutkowski

                                                                                     Maciej Bołbot

 

Print Friendly, PDF & Email