16 marca nasi maturzyści oraz uczniowie pierwszej klasy LO uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Janusza Dargiewicza członka organizacji „Studia w Anglii – Centrum Informacji w Polsce” z Warszawy. Na spotkaniu pt. „Warsztaty Kariery Międzynarodowej, Studia w Anglii” nasz gość przedstawił powody, dla których warto studiować w Anglii.

Studenci mają do wyboru 50 tysięcy kierunków, często niedostępnych w Polsce. Studiuje się bez stresu metodą projektu, dzięki czemu jest czas na podjęcie pracy, zdobycie doświadczenia, pokonywanie barier językowych i poznawanie nowych ludzi. Są to studia, w których nacisk jest kładziony na praktykę, pozbawione są treści nie wykorzystywanych w przyszłości. Każdy uczeń może skorzystać z pomocy personal tutora, który pomaga w bieżących trudnościach np. w szukaniu pracy. Absolwent kończy wybraną uczelnię z dyplomem brytyjskim, cenionym na całym świecie.

Proces rekrutacyjny rozpoczyna się na rok przed planowanym rozpoczęciem studiów. Aby dostać się na angielskie uczelnie, należy napisać Personal Statement (list motywacyjny), dołączyć referencje od nauczyciela, a później świadectwo maturalne z wynikiem języka angielskiego – około 60% na poziomie rozszerzonym i około 80% na poziomie podstawowym.

Jeśli jesteś zainteresowany studiami w Anglii dowiedz sie więcej na www.studiawanglii.pl,
www.ucas.com/ucas/undergraduate/getting-started/international-and-eu-students.

Jeśli masz wątpliwości obejrzyj film z Kubą Jabłońskim, naszym absolwentem studiującym w Sunderland w Anglii.

NIE BÓJCIE SIĘ – STUDIA W ANGLII TO WYZWANIE, ALE NAPRAWDĘ WARTO!

 

Justyna Wasyluk, Małgorzata Sadowska

Print Friendly, PDF & Email