Już po raz piąty w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień  liczby Pi .

W tym roku   klasa II gimnazjum   wraz z wychowawcą  przygotowała gry i  zabawy  dla całej szkoły. Liczba Pi to stała matematyczna określona jako stosunek długości okręgu do długości jego średnicy. Jest to jedna z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Uczniowie pracując w grupach wyznaczali liczbę Pi.  Krystian Dutkowski przygotował prezentację o liczbie Pi. Ta liczba ma zastosowanie nie tylko w naukach ścisłych, ma również związek z rzekami, które posiadają meandry i zakola. To ciekawe, że jeśli porównamy odległość pomiędzy źródłem i ujściem a rzeczywistą długością rzeki z jej wszystkimi meandrami, to okaże się, że ten stosunek jest bliski 3,14.Tak ma np. Amazonka. Gabrysia Chraboł, Weronika Piwowarczyk ,Kacper Kozłowski przygotowali krzyżówki, gry i zabawy  matematyczne. Było między innymi układanie puzzli na czas, zadania z zapałkami. Do tradycji szkoły wpisał się konkurs na rozwinięcie liczby Pi. W tym roku wygrał Dawid Kowszuk z klasy III gimnazjum. Zapamiętał 170 liczb po przecinku. Gratulujemy. Zapraszamy wszystkich do zabawy za rok.

Print Friendly, PDF & Email