Dnia 6 grudnia dwie najmłodsze klasy  naszego gimnazjum wyjechały na wycieczkę do Białegostoku.

W programie były: zajęcia edukacyjne w „Etapie” Ośrodku Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży, zwiedzanie Muzeum Historycznego, zajęcia rekreacyjne w Jumper Parku Trampolin i na zakończenie seans filmowy.

W Ośrodku „Etap” młodzież uczestniczyła w zajęciach: „Nadużywanie komputera i Internetu”, których celem było dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat nadużywania komputera, uwrażliwienie młodzieży na specyfikę problemu związaną przede wszystkim z konsekwencjami i promowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci. Następnie udaliśmy się  do Muzeum Historycznego. W odrestaurowanych wnętrzach kamienicy można zobaczyć jak mieszkali bogaci białostoczanie na początku XX w.  oraz makietę osiemnastowiecznego Białegostoku.

Najbardziej jednak spodobała się ekspozycja czasowa „Skarb ze Złotorii”. Prezentowany skarb znaleziono we wsi Złotoria podczas prac archeologicznych. Mogliśmy obejrzeć, wczesnośredniowieczne monety angielskie, niemieckie, czeskie, węgierskie i najcenniejszą denar Bolesława Chrobrego. Przez kolejne dwie godziny młodzież świetnie  bawiła się w Parku Trampolin. Przed wejściem wszyscy obejrzeli film dotyczący bezpiecznego korzystania z obiektu. Po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktora  każdy mógł szaleć oczywiście w granicach rozsądku.

Ostatnim punktem programu był film edukacyjny pt. „Żałuję” ukazujący problemy Joachima, otyłego ucznia gnębionego przez rówieśników. Samotność i odrzucenie doprowadzają do tragedii.

Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Print Friendly, PDF & Email