W dniu 01.12.2016 nasi uczniowie uczestniczyli w cyklu warsztatów psychoedukacyjnych prowadzonych przez trenera Bartosza Szpakowskiego z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Poruszył z uczniami tematy takie jak:
Efektywna nauka – naucz się, jak się uczyć
Podczas warsztatu zastanawiamy się jak dostosować środowisko nauki do procesu uczenia się, tak aby stał się on bardziej sprawny i efektywny. Prowadzący omawiają również techniki skutecznego zapamiętywania (tzw. mnemotechniki).
O sztuce autoprezentacji – czyli jak skutecznie manipulować wywieranym wrażeniem
Na zajęciach analizujemy poszczególne elementy autoprezentacji wpływające na to, jak jesteśmy odbierani przez naszych rozmówców. Kładziemy nacisk na wybrane aspekty komunikacji niewerbalnej, na które w życiu codziennym często nie zwracamy uwagi.
Motywacja do nauki – jak ją w sobie odnaleźć i utrzymać niezbędną do nauki koncentrację
Jest to warsztat, podczas którego uczestnicy dowiadują się w jaki sposób motywować się do nauki, stosując różnego rodzaju techniki do tego przeznaczone. Prowadzący podpowiadają również w jaki sposób koncentrować się i skupiać na nauce, pomimo niesprzyjających warunków.
Ważny Wybór
Prowadzący, korzystając ze swojego doświadczenia oraz wiedzy, podpowiadają jakiego wyboru dokonać po maturze i jakimi kryteriami się kierować przy tej ważnej dla młodych ludzi decyzji. Przedstawiają również możliwości dalszej edukacji, różnice między uczelniami publicznymi i niepublicznymi; nakreślają istotę systemu bolońskiego oraz strukturę studiów wyższych.
Zarządzanie Stresem
Stres nie jest zły, pozwala motywować do działania i zwiększać wydajność organizmu. Trenerzy Podczas zajęć pokazują w jaki sposób zmniejszać dystres (stres blokujący działanie nadmiernym pobudzeniem) oraz w jaki sposób zwiększać poziom pobudzenia, aby motywować się do działania.
Jak rozmawiać, żeby się dogadać? – o inteligencji emocjonalnej i komunikacji w relacjach
Zajęcia służą ulepszeniu i usprawnieniu swojej komunikacji. Prowadzący omawiają podstawowe zagadnienia dotyczące inteligencji emocjonalnej, a także podpowiadają jak konstruktywnie i asertywnie komunikować się.

Print Friendly, PDF & Email