Jak mówi poeta: „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie – wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają…”.  Tak 9 listopada 2016 r. rozpoczął się apel z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez klasę Ia. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali Hymn Polski. Prowadzący Krzysztof Krzycki zaproponował zebranym formułę apelu streszczając słowa pieśni patriotycznej i historię jej powstania. Zachęcił też wszystkich do wspólnego śpiewania. Po odśpiewaniu” Roty” wszyscy wygodnie usiedli i mieli okazję usłyszeć kilka pieśni patriotycznych, które Polacy śpiewali od kiedy historia pamięta, gdy byli szczęśliwi, gdy było im źle. W śpiewaniu brały udział również dziewczęta z klasy I i II gimnazjum. Na gitarze grała Ela Bagińska. Występujący otrzymali ogromne brawa, a prowadzący zaprosił wszystkich na „Patriotyczne śpiewanie” za rok.

Print Friendly, PDF & Email