W dniu 19 października 2016 roku wybraliśmy się na szkolną wycieczkę do Warszawy.

Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ważnych rzeczy na temat tegoż powstania i zebraliśmy pamiątkowe kartki z kalendarza. Pani profesor Irena Dmitruk oraz koleżanka Marta Miszczuk udzieliły wywiadu dla telewizji o ich stanowisku w sprawie wykorzystywania Znaku Polski Walczącej na koszulkach, gadżetach i jako znaku komercyjnego.

Następnie mieliśmy trochę czasu wolnego, który mogliśmy przeznaczyć na zwiedzanie Złotych Tarasów i obiad. O godzinie 19:00 przewidziany był spektakl w Teatrze Narodowym. Tak więc spotkaliśmy się pod „Czerwoną Gitarą”, a następnie udaliśmy się spacerkiem do teatru.

Adaptacja  dramatu „Kordian” Juliusza Słowackiego, choć trudna do interpretacji, wywarła na nas duże wrażenie. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej, znanej obsadzie i mnogości efektów specjalnych miło oglądało się tę sztukę.

Wyjazd był bardzo udany i dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń.

Karolina Nowicka

Print Friendly, PDF & Email