“My, uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum nr 4 w Hajnówce, świadomi powagi chwili, uroczyście ślubujemy – dbać o honor i tradycje szkoły oraz godnie reprezentować jej imię na zewnątrz; rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nas nadzieje naszych nauczycieli, wychowawcy i rodziców; wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym; szanować poglądy i przekonania swoich koleżanek i kolegów; kształtować ambicję i dumę z godnego miana gimnazjalisty….”

Wraz z tymi podniosłymi słowami uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

Dnia 20 października 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice i starsi koledzy. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Dyrektor Wioletta Januszkiewicz, która wyraziła nadzieję, że swoją postawą młodzież przyniesie chlubę rodzicom i szkole. Przypomniała, że obowiązkiem uczniów jest nauka i poszukiwanie właściwej drogi życia, a pierwszoklasistom życzyła sukcesów i spełnienia marzeń.

Ślubowanie zakończył krótki występ artystyczny w wykonaniu uczennic II klasy gimnazjum. Dziewczęta Zuzanna, Dorota, Ania, Wiktoria, Kasia i Matylda przy akompaniamencie gitary, na której grała Ela zaśpiewały piosenkę – „Dni których jeszcze nie znamy” i „Dziękujemy ziemi”. Następnie wystąpiło trio w składzie – Ania na saksofonie, Gabrysia na klarnecie i Zuzia uczennica klasy pierwszej również na klarnecie. Całość uroczystości prowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Artemiuk. Następnie wszyscy udali się na degustację wypieków przygotowanych przez rodziców.

Wychowawca klasy I gimnazjum

Roman Wnuczko

 

Print Friendly, PDF & Email