26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie gimnazjum udekorowali szkołę, a na przerwach i lekcjach odbywały się konkursy, gry oraz zabawy językowe.

Konkurs z języka rosyjskiego odbył się na piątej godzinie lekcyjnej i na długiej przerwie. Pierwsze miejsce zajęły Joanna Osipczuk i Elżbieta Sidoruk z klasy IIIb. Drugie miejsce – Dominika Kondratiuk i Diana Prokopiuk z klasy IIIa. Zaszczytne trzecie miejsce wywalczyli uczniowie klasy I liceum: Dawid Ignaciuk i Hubert Kowalski.

Quiz z języka angielskiego sprawdzał wiedzę o Wielkiej Brytanii. Najlepszą znajomością kultury brytyjskiej wykazały się Małgorzata Wróblewska i Agata Parfieniuk z klasy IIIb. Obie uczennice zdeklasowały pozostałych uczestników i w nagrodę mogły się podzielić przysłowiowym laurem zwycięstwa, którym był (jak najbardziej prawdziwy) sernik Pani Małgorzaty Leszczyńskiej.

Klasa III gimnazjum przystąpiła do konkursu z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Najwięcej punktów, bo 23 na 24 możliwe, uzyskał Kacper Olejnicki.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Print Friendly, PDF & Email