26 września 2016 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy drugiej i trzeciej gimnazjum i drugiej liceum do Białowieży. W tym dniu w Białowieży w ramach XX Festiwalu Nauki odbył się konkurs „Dzień dla Szkół” pod hasłem „Puszcza Białowieska – dziedzictwo ludzkości”. Konkurs zorganizował Instytut Badawczy Leśnictwa wspólnie z Technikum Leśnym w Białowieży, Białowieskim Parkiem Narodowym, Białowieską Stacją Geobotaniczną Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk. W konkursie wzięli udział uczniowie  ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Białowieży, Hajnówki, Narewki i Łomży.

Na początku organizatorzy imprezy wygłosili krótkie referaty i zaprezentowali prezentacje multimedialne o swojej dzialalności multimedialne o instytucjach – organizatorach konkursu. Kolejnym etapem była gra terenowa, w której uczniowie podzieleni na drużyny, wzięli udział w dziesięciu konkurencjach sprawdzających wiedzę o lesie: np. rozpoznawanie tropów i śladów pozostawianych przez zwierzęta, gatunków roślin, gatunków ssaków po czaszkach, gatunków miodów, określanie wieku drzew, strzelanie do tarczy itd.
Za każdą konkurencję można było zdobyć max. 10 punktów.

Zwieńczeniem imprezy było ognisko, pyszne kiełbaski i… rozdanie dyplomów i nagród zwycięskim drużynom.

Print Friendly, PDF & Email