7 czerwca odbyło się spotkanie w Instytucie Biologii Ssaków w Białowieży poświęcone prezentacji książki pt. “Wielcy uczeni z małych miasteczek”, w której aż 149 autorów opisało przebieg, wyniki i wrażenia z projektu  “e-Przyrodnik: Bioróżnorodność zespołów dużych ssaków leśnych południowego Podlasia” (program Ścieżki Kopernika, MNiSW).Z naszej szkoły udział wzięły uczennice z klasy II a,które zapoznały się z projektem realizowanym przez ich starsze koleżanki.W programie spotkania była emisja filmu “e-Przyrodnik” i wykład prof. dr hab. Bogumiły Jędrzejewskiej prezentujący naukowe wyniki projektu.Doktoranci z IBS przypomnieli  trudy zbierania materiałów, opracowywania wyników, tworzenia posteru i pisania książki. Na koniec doktoranci oprowadzili uczestników po Instytucie pokazując zbiory i pracownie naukowe.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony http://eprzyrodnik.pb.edu.pl/ , na której każdy może się zarejestrować i oglądać materiały zebrane przez wszystkie szkoły biorące udział w projekcie oraz do polubienia profilu E-Przyrodnik na facebooku.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak niezwykłym projekcie i mamy nadzieję, że będą następne.

Uczestnicy Projektu e-Przyrodnik
opiekun grupy Halina Chilimoniuk

Print Friendly, PDF & Email