1 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się sesja popularnonaukowa zatytułowana „Od teatru do filmu”. Przygotowali ją uczniowie klas drugich wraz w wychowawczyniami Panią Ireną Dmitruk i Panią Małgorzatą Leszczyńską.

W czasie sesji  przedstawiono narodziny i rozwój teatru na przestrzeni wieków, a później pokrótce omówiono też historię kina. Po tej części teoretycznej oprowadzał nas Doctor, bohater jednego z najbardziej znanych seriali science – fiction „Doctor Who” produkcji BBC.

 Później nadeszła pora na zaprezentowanie kilku najbardziej znanych gatunków filmowych. Tutaj uczniowie objaśnili, czym charakteryzują się dane gatunki oraz wskazali na najbardziej znane tytuły filmów. Forma przedstawienia była zróżnicowana – prezentacje przeplatane  krótkimi filmami i zabawnymi skeczami. Wszyscy zachwycali się scenografią oraz kostiumami występujących uczniów. Cała sesja przebiegła w miłej i przyjemniej atmosferze.  Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły wyszli z niej nie tylko szczerze rozbawieni ale też i bogatsi o solidną dawkę wiedzy.

Agata Parfieniuk klasa IIB

Print Friendly, PDF & Email