31 maja br., klasa I gim. wybrała się na wycieczkę do Białowieży, zorganizowaną przez panią Halinę Chilimoniuk, nauczycielkę biologii i chemii oraz naszą wychowawczynię Elżbietę Mordań nauczycielkę matematyki. Celem wyjazdu było obejrzenie przyrody w obszarze chronionym.

Zaraz po przyjeździe udaliśmy się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, gdzie mogliśmy poznać szczegółowy program pobytu oraz zapoznać się z przewodnikiem panem Markiem Świciem. Następnie podążyliśmy w kierunku Obszaru Ochrony Ścisłej. Po dotarciu udaliśmy się wyznaczoną ścieżką. W czasie spaceru udało się nam zobaczyć wiewiórki, dzięcioła czarnego oraz gryzonia. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o otaczającej nas przyrodzie i pokazywał nam ślady pozostawione przez zwierzęta. Po przejściu całej trasy rozstaliśmy się z przewodnikiem i mieliśmy czas dla siebie.

Powracając do Hajnówki byliśmy zmęczeni, ale również szczęśliwi, że mogliśmy być w tak cudownym miejscu jakim jest Puszcza Białowieska.

 

Elżbieta Bagińska

Klasa I gim.

Print Friendly, PDF & Email