Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” obecnie realizuje projekt „Czego Sztuka w Puszczy szuka – mobilna akademia teatralna w Puszczy Białowieskiej”.

A3teatr (czego sztuka szuka)

Zajęcia odbywają się w trzech miejscowościach: Hajnówka, Bielsk Podlaski oraz Narew.

Warsztaty multimedialne: 4 razy w każdej z miejscowości przez 3 miesiące (III – V).

 Projekt jest nowoczesną, cykliczną edukacją kulturalną kierowaną do młodzieży.
Realizowany jest  w cyklu interaktywnych warsztatów teatralnych łączących różne formy ekspresji artystycznej (wykłady multimedialne).

Tematy wykładów:

  1. KANON – Grecka tragedia – Dionizje – Średniowiecze wizualne Wyjście od klasycznej formy dramatu greckiego przez wątki dionizyjskie aż do widowiskowości. Wskazanie zasad tworzenia kanonu sztuk i pokazanie ich przejawów dawnych istnień, wpływów na współczesność oraz powstawania nowych form.

 

  1. RYTUAŁ – Sztuka – Widowisko – Show
    Geneza i rozwój zjawiska. Wskazanie na wpływy na kształtowanie myśli, sztuki i codzienności. Przykłady 
    dawnych rytuałów, które funkcjonują w niezmienionej formie po dziś dzień oraz wskazanie nowych zjawisk rodem ze współczesności.

 

  1. TANIEC – NOWOCZESNA FORMA EKSPRESJI TEATRALNEJ – Od form najprostszych do najbardziej eksperymentalnych. Rozwój ruchu i tańca od form obrzędowych, przez społeczne do wyrafinowanych. Przekaz ukryty w ruchu, oddziaływanie i mowa poza słowem.

Zajęcia prowadzone przez artystę – praktyka teatralnego Dariusza Skibińskiego, którego autorski program edukacji artystycznej zyskał akceptację Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” Policzna 40, 17-250 Kleszczele

Tel: 513 172 746, e-mail: biuro@a3teatr.pl

logo Wertep

Województwo Podlaskie

Print Friendly, PDF & Email