Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych dni w roku.

21 grudnia b.r. w świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego i klasy pierwszej Gimnazjum, Jasełka w których udział wzięli uczniowie  gimnazjum i liceum, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły. Występy artystów nagradzano gromkimi brawami.

Uczniowie na tle zdjęć przygotowanej prezentacji nawiązującej do Betlejem poprzez wiersze i kolędy ukazali wydarzenia dotyczące narodzin Jezusa Chrystusa. Do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie saksofonu i gitary zachęcali wszystkich zebranych uczniowie szkolnego chóru klasy pierwszej gimnazjum.

Pani Dyrektor Maria Skwarczyńska podziękowała utalentowanym wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Mamy nadzieję, że przygotowana  inscenizacja wprowadziła w wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W trakcie tego  świątecznego spotkania tradycyjnie ogłoszono wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejsze stroiki bożonarodzeniowe. Konkurs był skierowany do młodzieży naszej szkoły. Najlepsze prace zostały  nagrodzone oraz wyeksponowane na świątecznym apelu.

 Komisja oceniająca biorąc pod uwagę: oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, wkład pracy, samodzielność wykonania poszczególnych elementów kompozycji oraz kolorystykę dokonała wyboru najbardziej interesujących prac. Przyznano następujące miejsca:

I Miejsce – Karolina Borowik, uczennica kl. I gimnazjum

I Miejsce – Martyna Gierasimiuk, uczennica kl. I gimnazjum

II Miejsce – Magdalena Pietroczuk, uczennica kl. III b  LO

II Miejsce – Anna Sacharuk, uczennica kl. I kl. I gimnazjum

III Miejsce – Magdalena Szulc, uczennica kl. II gimnazjum

Wyróżnienie – Jan Nowicki, uczeń kl. II gimnazjum

 

Wszystkim uczniom gratulujemy.

Uczniowie

Print Friendly, PDF & Email