30 października 2015 w piątek w naszej szkole obchodziliśmy Halloween. Ten dzień  najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Głównym symbolem święta jest wydrążona dynia ze świecą w środku. To amerykańskie święto w Polsce staje się coraz bardziej popularne.

W ten dzień udekorowaliśmy pracownię językową zgodnie z tematyką święta duchów. Na ścianach zawisły różnorodne dynie, duchy, czarownice, pajęczyny i inne przerażające stwory. Nie zabrakło również strasznych lampionów. W sali nr 57 przez cały dzień odbywały się zabawy, takie jak APPLE BOBBING a Mela z klasy 3. gimnazjum przygotowała pyszne słodkości, takie jak ciasteczka i babeczki z pomarańczowym lukrem.

Tego typu święta z innych krajów są dobrą okazją do organizowania dodatkowych atrakcji dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że z roku na rok to mroczne święto będzie coraz huczniej obchodzone.

Ewelina Onopiuk, kl. III gimnazjum

Print Friendly, PDF & Email