7 września to był chłodny i deszczowy dzień. Klasa II A LO pojechała do Białowieży wraz z opiekunkami: panią prof. H.Chilimoniuk i panią mgr E. Wołkowycką. Odważna, zaradna i posiadająca dużą wiedzę grupa wzięła udział w konkursie (grze terenowej) pt. “W Kręgu Mistrza Profesora Jana Jerzego Karpińskiego”, organizowanym w ramach XIX Festiwalu Nauki przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Przybyły tam jeszcze 3 inne szkoły średnie i gimnazja oraz Technikum Leśne, które nas gościło.W sali Instytutu Badawczego Leśnictwa wysłuchaliśmy kilku ciekawych referatów i jak najszybciej przeszliśmy do gry terenowej. Zostały zorganizowane drużyny spośród uczniów wszystkich szkół. Każda drużyna miała przed sobą 10 konkurencji dotyczących praktycznej wiedzy o lesie, m.in.: rozpoznawanie głosów zwierząt, rozpoznawanie owadów i ptaków, gatunków grzybów, roślin, nasion, gatunków drzew oraz rozpoznawanie roślin leczniczych i ich zastosowań. Każdy mógł też spróbować tych zdrowych produktów. Mieliśmy również możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat życia i działalności prof. J. J.Karpińskiego, twórcy białowieskiej placówki IBL i wieloletniego dyrektora Białowieskiego PN. Podobno ta część poszła nam najlepiej,jest to znak naszego uznania zasług profesora. Na pewno każdy będzie miło wspominał ten wyjazd, który zapewnił miłą i wesołą zabawę na świeżym powietrzu oraz dawkę zdrowej rywalizacji 🙂

Magdalena Micewicz-klasa IIa

Print Friendly, PDF & Email