14 maja 2015r. grupa czternastu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie wyjechała do Opery i Filharmonii Podlaskiej na spektakl w adaptacji reżysera Krzysztofa Jasińskiego „Wędrowanie wg Wyspiańskiego”. Tryptyk zawierał trzy dramaty Stanisława Wyspiańskiego: „Wesele”, „Wyzwolenie” i „Akropolis” przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały dla młodych ludzi. Inscenizacja choć trwała blisko cztery godziny nie pozwoliła nawet na chwilę znudzenia. Największe wrażenie na nas wywarła wspaniała gra aktorska, niesamowite efekty multimedialne przygotowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i współczesna oprawa muzyczna. Główne role odegrali znani i lubiani aktorzy krakowskiego Teatru STU m. in. Krzysztof Zawadzki, Beata Rybotycka, Robert Koszucki, Agata Myśliwiec, Krzysztof Kwiatkowski, Michał Meyer, Andrzej Róg, Dorota Kuduk, Krzysztof Pluskota, Marcin Zacharzewski.

Wyjazd odbył się dzięki firmie Forte głównemu sponsorowi spektaklu i fundatorowi biletów wstępu dla naszych uczniów oraz uprzejmości burmistrza Miasta Hajnówka pana Jerzego Siraka, który zorganizował bezpłatny przejazd.

Bardzo nam się podobała ta inicjatywa, oby więcej tak szlachetnych dobroczyńców.

Foto ze strony http://www.scenastu.com.pl i https://www.oifp.eu

E. Wołkowycka

Print Friendly, PDF & Email