30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole uczniowie pierwszych klas licealnych, wraz z wychowawczyniami Panią Małgorzatą Leszczyńską i Panią Ireną Dmitruk, przygotowali apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W uroczystości wzięli także udział wybrani gimnazjaliści z klasy I oraz II. Część artystyczna składała się z przedstawienia, w którym uczniowie wcielili się w postacie historyczne. Nie zabrakło również patriotycznych piosenek oraz recytacji wierszy. Otrzymaliśmy możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia. Konstytucja została uchwalona po burzliwej debacie Sejmu Czteroletniego 3 maja 1791 roku.

Polska Konstytucja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą zasadniczą, regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli, więc mamy z czego być dumni.

Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami, co świadczy o tym, że dotarliśmy z wiedzą historyczną do naszych kolegów.

Berenika Dzwonkowska kl.IB

Print Friendly, PDF & Email