Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali w grudniu wigilię klasową, w której uczestniczyli pani dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Przy wspólnym stole przykrytym białym obrusem, pod którymi położono sianko, znalazły się smaczne i postne potrawy m.in. barszcz czerwony, pierogi, paszteciki, sałatki, sernik czy pierniczki. Nie zabrakło opłatka, pachnącej choinki podarowanej przez państwa Sadowskich, fragmentu pisma świętego odczytanego przez Krzyśka, wspólnego śpiewania kolęd i ….. kolędników z klasy II a LO.

Ola i Olga przygotowały wyjątkowe upominki dla wszystkich zebranych przy wigilijnym stole. Były to ręcznie wykonane przepiękne kartki świąteczne z dedykacją. Gwiazdy betlejemskie, które są nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia, podarowane przez panią Jolę Krzycką wprowadziły do szkoły świąteczny nastrój i radosną atmosferę.

Było to niezwykle miłe spotkanie na chwilę przed wyczekiwaną przez wszystkich przerwą świąteczną.

Justyna Wasyluk
Wychowawca II gimnazjum

Print Friendly, PDF & Email