Dnia 19.10.2023 r. policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, którzy aktualnie pełnią służbę w powiecie hajnowskim, spotkali się z uczniami klas mundurowych naszego liceum.

Funkcjonariusze przedstawili uczniom specyfikę służby w oddziale prewencji oraz opowiedzieli czym różni się ona od służby w komendzie lub komisariacie. Uczniowie w czasie spotkania mogli dowiedzieć się, że policjanci oddziałów prewencji są szkoleni i przygotowywani do prowadzenia działań zespołowych w sytuacjach, gdy trzeba użyć większych sił policyjnych w postaci pododdziału zwartego. Zapoznali się także ze sprzętem wykorzystywanym  przez policjantów w ich codziennej służbie oraz wyposażeniem wozów policyjnych.

Bydgoscy mundurowi chętnie odpowiadali również na pytania dotyczące służby “na granicy” i wskazywali, że ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa lokalnym mieszkańcom.

Sylwia Sawicka

foto Małgorzata Sadowska,                                   

Sylwia Sawicka.

Print Friendly, PDF & Email