4 września o godzinie 09:00 w auli Politechniki Białostockiej zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Po wniesieniu sztandaru naszego Liceum przez kadetów odśpiewaliśmy wspólnie hymn naszej Ojczyzny, po czym Pani Dyrektor Wioletta Januszkiewicz serdecznie Wszystkich przywitała po wakacjach i wprowadziła nas w informacje dotyczące nowego roku, w czym przedstawiła nowych nauczycieli: Pana Andrzeja Downarowicza – nauczyciela wychowania fizycznego, Panią Annę Wasiluk – nauczycielkę podstaw przedsiębiorczości i biznesu i zarządzania, Pana Macieja Nowotniaka – nauczyciela języka polskiego oraz Pana Sławomira Weremiuka – nauczyciela historii oraz historii i teraźniejszości – rozpoczynających pracę w naszej szkole oraz skierowała swoje serdeczne słowo do młodzieży, nauczycieli, rodziców oraz zebranych gości. Wykład inauguracyjny wygłosił Pan Maciej Nowotniak. Mówił o dobru i radości, płynących z nauki i mądrości życia. Oprócz łacińskiej sentencji odwołującej do radości z odczytywania nie tylko książek, lecz wręcz całej rzeczywistości: gaudium in litteris – wybrzmiała też dzisiaj m.in. maksyma Patronki naszego Liceum – Marii Skłodowskiej-Curie, która wskazywała, że „uczony jest w swej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody wzruszające jak czarodziejska baśń…”. Po uroczystej inauguracji – młodzież udała się także na spotkania z wychowawcami klas.

Życzymy wszystkim dobrej współpracy i wewnętrznego rozwoju, szczególnie zaś młodzieży – wspaniałych osiągnięć i sukcesów w nauce, nowych przyjaźni oraz siły i odwagi podczas całego roku szkolnego, bowiem jak mówiła z nadzieją nasza Uczona Noblistka: „niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć…” – zatem ad rem.

Maciej Nowotniak

Print Friendly, PDF & Email