18 stycznia w naszej szkole był dniem innym niż zwykle. Stało się to za sprawą dzieci z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce. Ich pojawienie się na korytarzach naszej szkoły wywołało miłe zaskoczenie. Zwiedzały one naszą szkołę, a nawet uczestniczyły w krótkiej lekcji biologii z panią Haliną Chilimoniuk. W sali terapeutycznej, rozsiadłszy się wygodnie w fotelach, wysłuchały bajki o polnym skrzacie, który miał wielu przyjaciół wśród zwierząt, ponieważ nie ustawał w niesieniu pomocy w ich troskach. Bajkę przeczytała Otylia Urynowicz, uczennica z klasy 1 a. Po odczytaniu bajki odbyła się bardzo poważna rozmowa o tym, jak możemy sobie pomagać. Kulminacją tej wizyty było spotkanie z prawdziwym jeżem, Frankiem, o którym opowiadała jego opiekunka, pani Iwona Młodzianowska, pedagog. Dzieci dowiedziały się, czym się on odżywia, gdzie mieszka i co należy zrobić, żeby jeż zamieszkał w naszych ogrodach. Było to bardzo miłe spotkanie zarówno dla dzieci jak i dla nas.

                                                                                                                                       Celina Orzechowska

Print Friendly, PDF & Email