5 grudnia w HDK w Hajnówce odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursie „Mój pomysł na biznes w Hajnówce”.

Celem konkursu  było promowanie przedsiębiorczości i przygotowanie uczniów szkół średnich z naszego miasta do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, kształcenie postaw przedsiębiorczych oraz możliwość sprawdzenia i praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie realizacji działań szkoleniowo-doradczych. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III hajnowskich szkół średnich.

Z naszej szkoły udział w projekcie wzięli uczniowie z klasy III a : Oliwia Fedorów, Wiktoria Płuciennik, Wiktoria Pacewicz, Martyna Kacprzak, Gabriel Szczerba, Oskar Matuszewski i Kacper Staniszewski.

Przy ocenie prac konkursowych były brane pod uwagę następujące kryteria: prezentacja pomysłu, produkt / usługa, analiza rynku i plan marketingowy, opłacalność finansowa oraz uwzględnienie wykorzystania potencjału regionu i lokalnych zasobów w planowanej działalności. W sumie każdy uczestnik mógł otrzymać max 100 pkt.

Miejsca I i III w konkursie oraz Nagroda Internautów należały do naszych uczniów:

I miejsce  za pomysł na produkcję napojów regionalnych zajął Gabriel Szczerba, który otrzymał nagrodę o wartości 3.000 zł, oraz możliwość skorzystania ze wsparcia eksperckiegow ramach działającego w Hajnówce Centrum Wsparcia Biznesu z zakresu działań marketingowych, innowacyjnych form promocji, promocja w social mediach, autoprezentacja i skuteczna komunikacja. Uczeń dodatkowo będzie mógł wykonać test Thomas International  badający predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej.

III miejsce za pomysł na klimatyczną kawiarnio – czytelnię „Wiśnie i Okruszki” zajęły Oliwia Fedorów i Wiktoria Płuciennik, które otrzymały nagrodę o wartości 1000 zł oraz  Nagrodę Internautów w kwocie 1000 zł za najlepszą prezentację swojego biznesu.

Nagrodzeni uczniowie otrzymalidodatkowo wyróżnienia przyznane im przez przedsiębiorców, z którymi spotykali się  podczas realizacji zadań konkursowych.

Miłym i ciekawym punktem uroczystości było spotkanie z wyjątkowym gościem- Adamem  Zdanowiczem – twórcą rowerów customowych, który opowiedział młodzieży o własnej drodze do sukcesu i zachęcał do realizowania swoich pasji.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych biznesów w przyszłości!

Sylwia Sawicka
Foto Oliwia Fedorów i Gabriel Szczerba

Print Friendly, PDF & Email