Święta to czas, w którym chcemy być z najbliższymi, odpocząć, wyciszyć. Jest to dobry czas, aby odstawić (oczywiście na chwilę) Internet, wyłączyć smartfon i… oddać się lekturze książek, które przeniosą nas do świata, o jakim marzymy: świata pięknych miłości, przyjaźni, niesamowitych i groźnych wydarzeń, które się dobrze kończą. W bibliotece szkolnej mamy wielki wybór książek, które zaspokoją oczekiwania każdego. Polecamy bestsellery i ekranizacje filmowe: „Gwiazd naszych wina” – o miłości nastolatków, którzy poznali się w grupie wsparcia dla chorych młodych ludzi; „Pewnego dnia”, której bohaterem jest chłopak, który każdego dnia budzi się w ciele innego nastolatka; „Ponad wszystko” – książkę o miłości dziewczyny, która ma alergię (dosłownie) na cały świat.

Jeżeli chcielibyśmy zupełnie oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości, sięgnijmy po książki fantasy o tajemniczym świecie elfów, krasnoludów, wiedźm i czarodziejów. Ta literatura naprawdę działa na wyobraźnię i zapewnia niesamowite przeżycia. Polecamy słynną trylogię „Władca Pierścieni”, której akcja rozgrywa się w Śródziemiu oraz „Wiedźmina” .

Dla osób lubiących książki z dreszczykiem polecamy „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Proekologiczny kryminał, thriller, hymn na cześć natury i ostry sprzeciw wobec przyzwolenia na bezkarne pozbawianie zwierząt życia. Zapraszamy do biblioteki szkolnej. Przekonacie się, że czas spędzony z książką będzie wielką przyjemnością.

Print Friendly, PDF & Email