VI Bieg Niepodległości

W czwartek 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, w lesie “Pietrasze” w Białymstoku odbył się „VI Bieg Niepodległości”. Uczestniczyło w nim blisko pięćset uczestników z podlaskich szkół, w tym uczniowie klas mundurowych. 

Zawody zorganizowali funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 3 „Pietrasze”, Nadleśnictwem “Dojlidy”, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Podlaskim Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Białymstoku, Towarzystwem Olimpijczyków Polskich oraz Grupa Ratowniczą „Nadzieja”.

Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach. Uczniowie klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych mieli do pokonania trasę 1500 metrów, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych dystans 3000 metrów. Jak stwierdzili sami zawodnicy, trasa była wymagająca z licznymi przeszkodami.


W biegu uczestniczyło czworo naszych uczniów. Wszyscy oni wypadli całkiem przyzwoicie, z wyjątkiem Aleksandra Dziemiańczyka, który wypadł rewelacyjnie. W kategorii uczniowie klas ponadpodstawowych (chłopcy) dystans 3000 metrów zajął on I miejsce. Oprócz miejsca które zdobył zachwycił również stylem w jakim to zrobił – prowadził pewnie na całym dystansie, biegnąc cały czas równym tempem. Część przeszkód do pokonania stanowiły bele słomy o wysokości około 1,5m – Aleksander przeskakiwał je pozornie bez wysiłku, prawie nie zwalniając tempa. 

Ogółem nasi uczniowie zajęli miejsca:

  • Aleksander Dziemiańczyk z klasy Ia – 1 miejsce
  • Łukasz Jancewicz  z klasy I OPW – 16 miejsce
  • Szwarc Błażej z klasy IIa – 22 miejsce, wszyscy na około 100 startujących w tej kategorii.
  • Gabriela Boszko z klasy I OPW – 16 miejsce w kategorii dziewcząt na 47 osób startujących. Jej wynik jest tym bardziej godny podziwu gdy weźmie się pod uwagę, iż na co dzień Gabrysia specjalizuje się w biegach o wiele krótszych – na dystansach 60m i 100m.

Wyniki tym bardziej dobrze prognozują na przyszłość, iż uczniowie naszej szkoły należeli do najmłodszych zawodników w swoich kategoriach. 

Trzymamy więc kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Robert Sosnowski

Print Friendly, PDF & Email