Szkolenia i warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu „Hajnówka Odnowa – Zielona Transformacja”

Dzięki środkom Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) na lata 2014 – 2021 nauczyciele z trzech hajnowskich szkół średnich: Zespołu Szkół Zawodowych, I i II Liceum Ogólnokształcącego będą uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach oraz podejmą studia podyplomowe.

Zawód nauczyciela charakteryzuje się koniecznością aktualizowania zdobytej wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i wiadomości. Każdy nauczyciel powinien być nastawiony na ciągłe wzbogacanie swoich kwalifikacji i swojej osobowości.

Bardzo ważne jest poszerzanie wiadomości w dziedzinie, w której jest się specjalistą. Popadanie w rutynę powoduje zatrzymanie się na pewnym etapie. Nauczyciele muszą pamiętać o obowiązku, do którego obliguje ich Karta Nauczyciela – podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

W ramach realizacji projektu „Hajnówka OdNowa – zielona transformacja” w celu podniesienia kompetencji nauczycieli planowane jest też dofinansowanie nauczycielom studiów podyplomowych.

Szkolenia i warsztaty dotyczą następujących tematów:

Szkolni koordynatorzy projektu 

Oficjalna strona projektu: https://hajnowkaodnowa.pl

Relacja z warsztatów w Bobrowej Dolinie: https://hajnowkaodnowa.pl/2022/09/09/jak-sprawic-zeby-uczniowie-byli-kreatywni-musza-miec-takich-nauczycieli/

Justyna Wasyluk

Print Friendly, PDF & Email